Klasyczna czerń i elektryzujący granat – zarówno jeden, jak i drugi kolor prezentują się ciekawie i stylowo. Czy zestawienie ich obok siebie w jednej stylizacji to dobry pomysł? Jak łączyć odcień granatowy z czarnym? Na co zwrócić uwagę, komponując look? Zobacz przykładowe stylizacje i poznaj zalety ponadczasowych kolorów!

Czy to dobry pomysł?

W przypadku wielu kolorów nie ma wątpliwości – niektóre odcienie wyglądają jakby były stworzone do tego, aby funkcjonować obok siebie! Wiele osób zastanawia się jednak czy granatowy i czarny mogą stworzyć udany duet? W rzeczywistości wszystkie odcienie niebieskiego – w tym również granatowy, doskonale łączą się z czernią. Tworząc stylizację, która bazuje na tych właśnie barwach z pewnością, będziesz wyglądał modnie i stylowo.

Granatowy ma wiele zalet

Kolor granatowy wymieniany jest na jednym oddechu wraz z klasycznym białym, czarnym czy szarym. Dlaczego? Ponieważ tak jak wymienione barwy jest uniwersalny i pasuje praktycznie każdemu. Kolor granatowy jest twarzowy i dobrze łączy się z innymi odcieniami. Można go nosić na wiele okazji, a jednym z jego najważniejszych atutów jest to, że genialnie wpisuje się w wymagania formalnego czy biznesowego dress code. Osoby noszące kolor granatowy postrzegane są jako pewne siebie, profesjonalne i godne zaufania.

Czarny jest ponadczasowy

O zaletach noszenia koloru czarnego nie trzeba dyskutować – to jedna z podstawowych barw i wygląda świetnie w każdym wydaniu. Czarne ubrania dodają stylizacji elegancji i wyrafinowania. Czarny prezentuje się szykownie i stylowo. Idealnie łączy się z innymi kolorami, poprawia wizualne proporcje sylwetki oraz stanowi fantastyczne tło dla wielobarwnych dodatków.

Czarny i granatowy – duet na medal

Zarówno jaśniejsze, jak i ciemniejsze odcienie granatowego pasują do czarnego. Nasycenie i temperatura koloru niebieskiego w tym przypadku nie mają aż takiego znaczenia. Duet łączący granat i czerń wygląda intrygująco – niezależnie od tego, który kolor dominuje lub pojawia się wyłącznie jako dodatek.

Przykładowe stylizacje

Czarne jeansy i granatowy T-shirt

Kolor granatowy bardzo dobrze wygląda w okolicy twarzy – T-shirt w tym odcieniu to dobry wybór niezależnie od rodzaju posiadanej karnacji. Do bawełnianej koszulki z krótkim rękawem pasują czarne jeansy. Spodnie z denimu i T-shirt to dwa fasony łączące wygodę noszenia i trafnie wpisujące się w casualowy look.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8887-T-shirt-P000B-TX-007-G-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8989-Czarne-jeansowe-spodnie-meskie.html

Czarne chinosy i granatowy sweter

Dwa obowiązkowe fasony w męskiej garderobie. Bawełniane spodnie typu chino i sweter wkładany przez głowę. Modele w klasycznych kolorach – czarnym i granatowym, gwarantują stylizacyjny sukces. Do czarnych chinosów dobierz buty w tym samym odcieniu – odpowiednie będą loafersy lub brogsy. Pod spód swetra możesz włożyć polówkę lub koszulę z kołnierzykiem w błękitnym kolorze.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8995-Granatowy-sweter-meski-z-okraglym-dekoltem.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9068-Meskie-gladkie-czarne-spodnie.html

Granatowy garnitur w kratę i czarna koszula z kołnierzykiem

Must-have – garnitur w granatowym kolorze z modnym printem w kratę. Marynarka i spodnie w takim wydaniu to ciekawa alternatywa dla jednolitego fasonu. Dopełnieniem stylowego outfitu będzie czarna koszula z kołnierzykiem włoskim lub półwłoskim, który dopełni grafitowy krawat. Look ograją akcesoria – brązowe oksfordy i pasek w korespondującym odcieniu.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8360-Koszula-meska-P000B-1X-053-C-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9126-Granatowa-marynarka-garniturowa-w-niebieska-krate.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9125-Granatowe-spodnie-garniturowe-w-niebieska-krate.html