CO WYRÓŻNIA STYL ATHLEISURE?

Określenie „athleisure” odnosi się do sportowej elegancji. Są to zasady komponowanie stylizacji, które uwzględniają fason i materiał, z którego uszyte są poszczególne elementy garderoby. To trend idealny dla każdego mężczyzny, który ceni wygodę noszenia oraz niebanalny wygląd. Ubrania w stylu athleisure są komfortowe, stylowe i funkcjonalne. Tym, co wyróżnia ten konkretnie trend, jest fakt, że eleganckie fasony łączone są z odzieżą, która jeszcze kilka lat temu kojarzona była wyłącznie z aktywnością sportową.

Skąd się wziął styl athleisure?

Za dynamiczny rozwój stylu sportowej elegancji, odpowiedzialnych jest kilka czynników. Przede wszystkim w niezwykle krótkim czasie, bardzo energicznie postępuje technologia wytwarzania wszechstronnych tkanin, które są lekkie, praktyczne, wodoodporne, a także modne. Tym, co uległo również zmianie, jest tempo życia, które aktualnie prowadzi większość ludzi – jest ono szybkie, skoncentrowane na efekty i funkcjonalność. Coraz chętniej stawiamy na ubrania i dodatki, które nie tylko dobrze się prezentują, ale również odpowiednio wysoko podnoszą komfort wykonywania codziennych obowiązków. Kolejnym nie mniej istotnym aspektem ekspansji stylu athleisure był czas pandemii – praca w domu, spotkania online – odzież, którą w tym okresie nosiliśmy, musiała być swobodna, ale jednocześnie estetyczna.

Jak komponować stylizację w klimacie athleisure?

„Athleisure” to gra słów, która jednocześnie wskazuje kierunek stylu – „athletic” wskazuje na kogoś wysportowanego, aktywnego. „Leisure” z kolei mówi o czasie wolnym. Połączenie tych dwóch słów jest jak zestawienie dwóch, kompletnie różnych fasonów. W stylizacji w klimacie athleisure chodzi jednak o zachowanie właściwych proporcji. Sportowa elegancja nie może być przesadnie „sportowa” ani nadmiernie „elegancka”.

Athleisure – krok po kroku

Komponowanie stylizacji w nowoczesnym nurcie athleisure stanie się łatwiejsze, jeśli będziesz trzymał się następujących zasad:

  • Stwórz bazę.

Niech bazą będą ubrania w klimacie klasycznej elegancji np. spodnie z nogawką w kant, marynarka jednorzędowa, koszula z kołnierzykiem. Następnie dodaj do outfitu dodatki casualowe np. loafersy, sneakersy, plecak, bejsbolówkę, wzorzyste skarpety. Możesz również zrobić odwrotnie – do casualowych fasonów, dobrać wizytowe akcesoria. Wybór zależy od Ciebie i tego, w czym będziesz się lepiej czuł.

  • Zachowaj odpowiednie proporcje.

Niech żaden ze stylów – ani klasyczna elegancja, ani sportowy (casualowy) luz nie będzie trendem dominującym w stylizacji. Balans i równowaga dadzą najlepszy efekt.

Fasony athleisure

Tworzenie codziennych zestawów w klimacie athleisure, będzie łatwiejsze i sprawniejsze, jeśli w Twojej garderobie znajdzie się kilka podstawowych (bazowych) fasonów, które wykorzystasz w stylizacjach na różne okazje:

  • Jeansy.

Klasyczne spodnie z denimu to obowiązkowy must-have. Fason ten wygląda dobrze zarówno w towarzystwie eleganckich, jak i sportowych, pozostałych części garderoby.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8017-Spodnie-meskie-jeansowe-P21WF-WJ-005-G.html

  • Spodnie z materiału z nogawką w kant.

Stylowe spodnie z materiału, z nogawką zaprasowaną w kant można zestawić z casualowym obuwiem np. sneakersami.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9093-Meskie-spodnie-garniturowe-w-krate-w-brazowych-tonach.html

  • Polówka.

Koszulka z kołnierzykiem o dopasowanym kroju, założona pod spód marynarki, to kwintesencja sportowej elegancji – do całości dopasuj sportowe akcesoria i look do pracy gotowy!

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9088-Granatowy-T-shirt-polo-w-jasne-paski.html

  • T-shirt.

Bawełniany T-shirt, z krótkim rękawem to model, bez którego trudno mówić o kompletnej kapsułowej (basicowej) garderobie.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8886-T-shirt-P000B-TX-007-C-S.html

  • Marynarka casualowa.

Model jednorzędowy, wykonany z kraciastego materiału, można założyć do eleganckich spodni lub dresów.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9126-Granatowa-marynarka-garniturowa-w-niebieska-krate.html