Świadome budowanie własnego wizerunku, polega nie tylko na umiejętnym dopasowywaniu strojów i dodatków. Współczesny mężczyzna powinien dobrze wyglądać i atrakcyjnie pachnieć. Znalezienie własnego zapachu nie jest proste, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę savoir-vivre obowiązujący w sferze męskiej pielęgnacji. Ja dobrać perfumy do stylizacji? O czym należy pamiętać podczas aplikacji zapachu?

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-1694-Perfumy-Vabun-Gold-Radoslaw-Majdan-Pako-Lorente-100ml.html

„Przemysławka” – pierwszy męski zapach

Pierwszymi męskimi perfumami, które zrobiły furorę wśród Polaków, był zapach o nazwie „Przemysławka”. Produkt ten był i jest produkowany w dalszym ciągu, choć nie cieszy się już taką popularnością jak w okresie międzywojennym. „Przemysławka” powstała w roku 1919 i od tego czasu zarówno sam zapach, jak i opakowanie, w którym jest on zamknięty, nie zmieniły się zanadto. Perfumy te miały doskonały marketing – reklamował je sam Jan Kiepura. Zapach odznaczał się świeżością i intensywnością, która wspaniale sprawdzała się jako uzupełnienie porannej toalety.

Po co używamy perfum?

Rynek kosmetyków dla mężczyzn to prężnie działająca branża. Ilość zapachów, ich różnorodność i nowoczesność zawstydza nie jednego konesera męskiej pielęgnacji. Perfumy to najchętniej wybierany produkt, który uatrakcyjnia wizerunek i akcentuje indywidualny styl. Rodzaj perfum – kompozycja i intensywność, podkreśla osobowość i sprawia, że dany zapach kojarzony jest z konkretną osobą. Warto podkreślić, że te same perfumy, na różnych osobach pachną inaczej – to tak zwany signature scent, kompozycja, która powstaje z połączenia zapachu ciała i perfum.

Savoir-vivre

Zarówno komponowanie stylizacji, jak i używanie perfum obarczone jest ryzykiem faux-pas. W świecie męskiej pielęgnacji obowiązują swoiste zasady savoir-vivre, o których warto pamiętać, aplikując zapach:

  • Mniej znaczy więcej.

Przesada w ilości perfum nie jest wskazana w żadnej sytuacji. Zbyt duża ilość kosmetyku może być nadmiernie dominująca, rozpraszająca i drażniąca, co ma szczególne znaczenie np. w pracy czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Perfum należy używać z umiarem – kierując się zasadą „mniej znaczy więcej”. Jeśli ilość jest niewystarczająca, zawsze można spryskać skórę jeszcze raz.

  • Małe pomieszczenia i zasada jednego kroku.

Jeśli przez kilka godzin przebywa się w małym, zamkniętym pomieszczeniu np. w biurze, z osobą, której zapach perfum jest zbyt intensywny i nachalny, można zakończyć dzień z solidnie bolącą głową. Zapach używany do pracy powinien być stonowany i odpowiednio wyważony. Warto również pamiętać, że wyłącznie osoby w najbliższym otoczeniu (te, które znajdują się w odległość jednego kroku) powinny wyczuwać zapach.

  • Powtórna aplikacja.

Po pewnym czasie nos przyzwyczaja się do zapachu i przestaje on być wyczuwalny, dla osoby, która była spryskana perfumami. W takich sytuacja wiele osób decyduje się na powtórną aplikację, co jest dużym błędem, ponieważ to nie perfumy straciły swą moc, tylko nos do nich przywykł. Warto zapytać osoby w najbliższym otoczeniu, czy zapach nadal jest wyczuwalny – to bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie.

Inny na dzień, inny na wieczór

Na toaletce powinno znaleźć się miejsce dla co najmniej dwóch zapachów – dziennego i wieczorowego. Perfumy, których używa się rano, muszą być ożywcze, świeże i lekkie – dobrze, aby zapach dodawał energii, pobudzał do działania i nie był zbyt przytłaczający (szczególnie jeśli wybieramy się do pracy czy na ważne spotkanie). Zapach wieczorowy może być odrobinę cięższy i bardziej wyczuwalny.

Na skórę, nie na ubranie

Perfumy aplikuje się bezpośrednio na skórę, nigdy nie na ubranie. Ten błąd jest często wynikiem pośpiechu i niedbalstwa. Kosmetyk rozpylony na tkaninę może powodować nieodwracalne uszkodzenie materiału i nieestetyczne odbarwienia. Zapach należy zaaplikować na te miejsca na skórze, w których krew krąży szybciej, a one same mają wyższą ciepłotę – do takich obszarów można zaliczyć kark czy nadgarstki.

Gdzie i jak kupować?

Po perfumy należy wybrać się do dobrej perfumerii, w której bez trudu będzie można znaleźć zapach odpowiadający indywidualnym preferencjom i upodobaniom. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z rad doświadczonej konsultantki lub konsultanta. Oceny zapachów należy dokonać za pomocą papierowych pasków dostępnych w perfumerii. Zaleca się spryskać kilka papierków, odczekać chwilę i wybrać od 2 do 3 zapachów, które następnie można przetestować na skórze. Taka kolejność wykonywania czynności jest zasadna z kilku powodów:

  • więcej zapachów będzie się ze sobą mieszało, co sprawi, że wybranie odpowiedniego stanie się niemożliwe;
  • na skórze perfumy pachną inaczej niż na papierowym pasku.

Nie tylko zapach

Podstawą nienagannego wyglądu i elementem świadomego budowania własnego wizerunku jest staranna pielęgnacja. Nienaganna toaleta, dobrze dopasowany strój i stylowe dodatki – zapach jest wyłącznie dopełnieniem, stanowiącym miły akcent dla nosa.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6418-Marynarka-garniturowa-LAZARO-PLM-3G-218-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6417-Spodnie-meskie-garniturowe-LAZARO-PLM-6G-218-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6620-Koszula-meska-LEANDRO-PLM-1X-606-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6833-Krawat-meski-P20SP-KX-121-X.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5502-Obuwie-meskie-PLM-BX-073-A.html