Stylizacja powinna być dopasowana nie tylko do aury panującej na zewnątrz i indywidualnych preferencji czy upodobań, ale przede wszystkim do okoliczności i obowiązującego wówczas dress code. Na co dzień większość osób wybiera styl casualowy, który bazuje na wygodnych fasonach i praktycznych dodatkach. Do pracy znacznie lepiej sprawdzi się outfit biznesowy, który jest zdecydowanie bardziej elegancki od nieformalnego looku. Na wizytowe okazje – rodzinne spotkanie, oficjalną uroczystość czy romantyczną randkę, warto postawić na klasyczny szyk, którego elementem charakterystycznym jest garnitur lub smoking.

Styl casualowy

Charakterystyka

Nieformalny, casualowy look bazuje na swobodnych fasonach, które są wygodne, praktyczne i nie krępują ruchów. Elementem charakterystycznym stylu codziennego są spodnie z denimu i chinosy. W sezonie wiosenno-letnim odpowiednikiem casualowych jeansów z długą nogawką są krótkie szorty. W nieformalny look wpisują się również bawełniane T-shirty, koszulki polo i koszule w wyrazistych kolorach czy te, na których dominują printy.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4920-Jeansy-meskie-ARWEN-PLM-WJ-005-N.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5810-T-shirt-BUDI-P000B-TX-006-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6616-Koszula-meska-GARCIA-PLM-1X-602-N.html

Dodatki

Dopełnieniem stylizacji są akcesoria, które w przypadku stylu casualowego muszą być przede wszystkim praktyczne i wygodne. Must-have na co dzień są modne sneakersy czy brogsy. Dla mężczyzn wybierających sportowe fasony, ważnym dodatkiem będzie pojemny plecak, do którego można schować najpotrzebniejsze rzeczy. Look bazujący na spodniach ze szlufkami w pasie, potrzebuje towarzystwa paska – w wydaniu codziennym idealny będzie model z plecionki z prostą klamrą.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6922-Obuwie-meskie-P20SF-BX-008-A.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5696-Pasek-meski-PLM-PX-801-Z.html

Dla kogo i na jakie okazje?

Jest to styl dedykowany dla osób, które lubią luźne kroje, mocne kolory i wzory – pojawiające się zarówno na ubraniach, jak i dodatkach. Na casualowy look nie mogą sobie pozwolić panowie pracujący na wysokich stanowiskach. Nieformalna stylizacja to również nie najlepszy pomysł na wizytowe okazje, takie jak przyjęcia, wesela czy inne wydarzenia, podczas których należy przestrzegać zasad oficjalnego dress code.

Styl biznesowy

Charakterystyka

Oficjalny, biznesowy look to zestawy utrzymane w klimacie klasycznej elegancji. Typowe dla tego stylu są dobrze skrojone garnitury, koszule z kołnierzykiem, a także szykowne dodatki.  Biznesowe stylizacje powinny bazować na neutralnych kolorach, które nie rozpraszają nadmiernie uwagi otoczenia – idealna będzie klasyczna biel, stonowany granat, elegancka czerń oraz grafit. W przypadku wzorów pojawiających się na tkaninach, należy zachować daleko idącą powściągliwość. W garderobie aktywnego zawodowo mężczyzny powinna się znaleźć biała koszula i granatowy garnitur.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5909-Koszula-meska-P20SB-1X-565-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6604-Marynarka-garniturowa-MERALD-P00WB-3G-314-N.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6603-Spodnie-meskie-garniturowe-MERALD-P00WB-6G-314-N.html

Dodatki

Uzupełnieniem biznesowego outfitu są dodatki i akcesoria. Powiedzenie „diabeł tkwi w szczegółach” wyjątkowo dobrze pasuje do stylizacji formalnych – od dodatków zależy ostateczny charakter stylizacji i to, jak osoba nosząca konkretne akcesoria jest postrzegana przez otoczenie. W klimat klasycznej elegancji wpisują się oksfordy, skórzane paski z prostą klamrą i krawaty – zarówno jednolite, jak i te w mikrowzór.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7018-Krawat-meski-P20SF-KX-071-G.html


Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5502-Obuwie-meskie-PLM-BX-073-A.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5315-Pasek-meski-PLM-PX-805-C.html

Dla kogo i na jakie okazje?

Styl biznesowy to idealna alternatywa dla mężczyzn aktywnych zawodowo, którzy zajmują wysokie stanowiska lub charakter ich pracy związany jest z częstymi, bezpośrednimi kontaktami ze współpracownikami, klientami, kontrahentami. Formalny look wpisuje się w dress code, obowiązujący w korporacji. Stylizacja biznesowa sprawdzi się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ważnego spotkania czy firmowego przyjęcia.