JAK UBRAĆ SIĘ NA WESELE JAKO GOŚĆ?

Stylizacja na przyjęcie weselne, w którym uczestniczymy w charakterze gościa, powinna być elegancka i szykowna. Całość musi akcentować wyjątkowy charakter wydarzenia. Zawsze dobrym wyborem jest klasyczny garnitur. W sezonie wiosenno-letnim można postawić na model w jasnym kolorze. Jesienią czy zimą sprawdzą się ciemniejsze barwy np. granatowy lub grafitowy. Komponując look, dobrze jest zwrócić uwagę na dodatki – obuwie, pasek, krawat, spinki do mankietów czy poszetkę. Zobacz, jak się ubrać na wesele jako gość!

ABC stylizacji wizytowej

Formalny charakter wydarzenia, w które wpisuje się przyjęcie weselne, determinuje potrzebę przestrzegania zasad wizytowego dress code. Strój powinien być elegancki, szykowny, klasyczny i stonowany. Wytyczne te dotyczą zarówno kroju ubrania, jak i koloru czy rodzaju dodatków. Swego rodzaju pewniakiem w tej sytuacji jest garnitur. Marynarka i pasujące do niej spodnie to bezpieczny i ponadczasowy strój, który dobrze koresponduje z formalnym dress code. Ciekawą alternatywą jest smoking, ale jest to z pewnością bardziej szykowny ubiór, który zdecydowanie lepiej jest zostawić dla Pana Młodego.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9094-Meska-marynarka-garniturowa-w-krate-w-brazowych-tonach.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9093-Meskie-spodnie-garniturowe-w-krate-w-brazowych-tonach.html

Elegancki krój

Jednym z najważniejszych czynników jest fason poszczególnych części outfitu. Na wesele odpowiednie będą ubrania o klasycznym, prostym kroju. Jedno lub dwurzędowe marynarka, spodnie z nogawką w kant, koszula z kołnierzykiem typu kent lub włoskim, a także krawat bądź mucha i skórzane oksfordy.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8991-Elegancka-biala-koszula-meska.html

Stonowany kolor

Ubrania i akcesoria tworzące stylizację wizytową muszą mieć elegancki, stonowany kolor – najlepiej jednolity. Modną alternatywą są delikatne printy – nie mogą one natomiast nadmiernie rozpraszać uwagi otoczenia. Wzory – subtelną kratkę, prążek lub jodełkę, należy „uspokoić” klasycznym krojem i stylowym dodatkiem. W modę weselną wpisują się pastelowe odcienie – beże, błękity, fiolety, róże, a także mocniejsze kolory – grafit, granat, zieleń, bordo, brąz.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9140-Granatowa-mucha-meska-w-srebrne-i-zlote-kwiatki-i-kropki.html

Wysoka jakość materiału

Odzież z dobrych jakościowo, naturalnych materiałów, takich jak bawełna, wełna, len czy jedwab prezentuje się znacznie lepiej od fasonów bazujących na sztucznych, czy syntetycznych włóknach. Marynarka i spodnie, w których składzie dominują naturalne tkaniny, lepiej układają się na sylwetce, akcentując jej specyfikę. Podobnie w przypadku koszul, czy dodatków – tutaj również lepiej sprawdzają się naturalne materiały, które pozwalają skórze swobodnie oddychać.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8656-Kamizelka-meska-P22SP-8X-004-Z-S.html

Szykowne dodatki

Ważnym elementem stylizacji na wesele są dodatki. Krawat (lub mucha), poszetka, spinki do mankietów, buty – wszystkie części outfitu muszą mieć elegancki krój, neutralny kolor oraz dobrą jakość. W przypadku obuwia warto postawić na oksfordy ze skóry licowej, z zamkniętą przyszwą. Dodatek pod kołnierzykiem koszuli oraz ozdobna chusteczka kolorystycznie powinny współgrać z marynarką, oraz koszulą.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7446-Obuwie-meskie-P20SF-BX-007-D.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8142-Pasek-meski-P000B-PX-807-A.html

Tego unikaj!

Wybierając ubrania i dodatki na przyjęcie weselne, na którym pojawisz się w charakterze gościa, stanowczo zrezygnuj z następujących rzeczy:

  • bardzo intensywnych kolorów;
  • nadmiaru wzorów;
  • luźnych fasonów;
  • sportowych dodatków.