RODZINNE PRZYJĘCIE – ZASADY KOMPONOWANIA STROJU

Przyjęcia rodzinne to radosne wydarzenia, które należy odpowiednio celebrować. W zależności od charakteru spotkania, a co za tym idzie – stopniem formalności konkretnej okazji, odpowiedni będzie inny strój. Zobacz przykładowe stylizacje na rodzinny obiad, przyjęcie weselne oraz kameralne spotkanie w wąskim gronie. Poznaj zasady komponowania stroju wizytowego i pół-formalnego.

Kameralne spotkanie

Nieformalna, ale w dalszym ciągu wyjątkowa okazja – spotkanie w gronie najbliższych przyjaciół i rodzinny. Najczęściej w domu lub w miejscu, w którym nie obowiązuje wieczorowy dress code. W takich okolicznościach można pozwolić sobie na więcej swobody podczas komponowania stylizacji. Dopuszczalne są pół-formalne fasony, takie jak spodnie typu chino, jeansy, wzorzyste koszule czy polówki. Komponując look, warto również postawić na wygodne dodatki, które podniosą funkcjonalność całości.

Przykładowa stylizacja

Na kameralne spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, można ubrać się stylowo i komfortowo jednocześnie. Dobrym pomysłem na modną stylizację jest zestaw łączący spodnie typu chino w jasnym kolorze np. beżowym lub szarym, polówkę i loafersy. W chłodniejszy dzień look można dopełnić kardiganem lub sportową marynarką w kraciasty print.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9075-Gladki-T-shirt-polo-w-kolorze-bialym.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9123-Meskie-basicowe-spodnie-w-kolorze-szarym.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7811-Buty-meskie-loafers-P20SF-BX-005-A.html

Rodzinny obiad

W hierarchii „ważności” rodzinnych spotkań, obiad – a w szczególności ten odbywający się w restauracji, zajmuje wyższą pozycję od kameralnego spotkania. Lunch, obiad czy kolacja – praktycznie nie jest to aż tak istotne z punktu widzenia dress code. Na każdą tego typu okoliczność należy ubrać się elegancko, gustownie i z klasą. Dobrym pomysłem na wizytowy look jest zestaw koordynowany, który uzupełnią szykowne dodatki np. skórzane oksfordy.

Przykładowa stylizacja

Na rodzinny obiad wybierz duet składający się z gładkich spodni i wzorzystej marynarki. Pod spód włóż jednolitą koszulę z kołnierzykiem typu kent lub hidden button-down. Zostaw kołnierzyk nonszalancko rozpięty i zrezygnuj z krawata. Całość ograj dodatkami – butami z zamkniętą przyszwą, paskiem z prostą klamrą oraz barwną poszetką.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5844-Koszula-meska-ASANA-P000B-1X-509-N.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9060-Meskie-jasnoszare-spodnie-garniturowe.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9151-Szara-marynarka-garniturowa-w-niebiesko-biala-krate.html

Przyjęcie weselne

Jedno z najbardziej formalnych wydarzeń – przyjęcie weselne to okazja, która wymaga bardzo specjalnej oprawy – również w przypadku strojów. Podczas uroczystości obowiązuje wizytowy dress code, którego należy ściśle przestrzegać. Odpowiednim strojem będzie klasyczny garnitur lub ponadczasowy smoking.

Przykładowa stylizacja

Marynarka i kolorystycznie do niej dopasowane spodnie, wykonane z dobrego jakościowo materiału np. naturalnej wełny to genialny wybór na wesele, na którym występujemy w charakterze gościa. Pod spód marynarki – koszula w stonowanym odcieniu i krawat bądź mucha. Akcesoria – ciemne oksfordy, pasek ze skóry, poszetka oraz kwiat w butonierce, dopełnią całość i zaakcentują rangę wydarzenia.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4106-Koszula-meska-ODO-P000B-1X-407-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9071-Marynarka-smokingowa-w-kolorze-zielonym.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9070-Spodnie-smokingowe-w-kolorze-zielonym.html