Mocny i intensywny kolor to doskonały sposób na ożywienie stylizacji. Nowocześni mężczyźni lubią wyraziste barwy, które wspaniale komponują się z prostym krojem poszczególnych elementów garderoby. Koszula w ciekawym odcieniu jest idealną bazą stylizacji smart casualowych, odpowiednich na pół-formalne okazje. W otoczeniu odpowiednich dodatków – stonowanego krawata, klasycznej marynarki i spodni z nogawką w kant, koszula w mocnym kolorze sprawdzi się również na bardziej oficjalne okazje, o wyższym stopniu sformalizowania.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5995-Koszula-meska-PLM-1X-543-G.html

Magia koloru

W modzie męskiej obok klasycznej bieli i stonowanych odcieni pastelowym, znajduje się miejsce dla intensywnych kolorów, które dodają stylizacji twista. Nostalgiczne bordo, elektryzujący chaber, dynamiczny fiolet czy ponadczasowy granat – to stylowa alternatywa dla neutralnych kolorów, w których nie wszyscy panowie wyglądają korzystnie. Mocne barwy pasują przede wszystkim mężczyznom, o wyrazistej urodzie, którzy lubią przyciągać spojrzenia i nie lubią nudy oraz monotonii.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-3533-Koszula-meska-P2M-1X-187-R.html

Jak wybrać koszulę w wyrazistym kolorze?

Szeroki wybór dostępnych modeli ułatwia znalezienie idealnej koszuli, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego mężczyzny. Tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę, jest krój, rodzaj kołnierzyka i mankietów, a także jakość materiału i staranność wykonania.

  • Fason.

Krój koszuli determinuje sposób, w jaki materiał układa się na sylwetce. Najbardziej popularnym modelem, jest koszula taliowana typu slim fit. Jest to ubranie dedykowane dla szczupłych, dobrze zbudowanych mężczyzn, których sylwetka jest proporcjonalna i pozbawiona niedoskonałości. Dla panów o przysadzistej budowie ciała – odstającym brzuszku i okrągłych plecach lepszy będzie model typu regular, który zręcznie zatuszuje mankamenty sylwetki. Sukcesem udanej stylizacji jest taki dobór poszczególnych elementów garderoby, który pozwoli na subtelne zaakcentowanie zalet figury i skutecznie odwrócenie uwagi od jej niedoskonałości.

  • Rodzaj kołnierzyka.

Tym, co najbardziej definiuje stopień sformalizowania koszuli, jest rodzaj kołnierzyka. W dobrych sklepach z męską odzieżą dostępne są modele, w których kołnierzyki różnią się kształtem, rozstawieniem i ułożeniem:

  • button-down, ma casualowy charakter – nie potrzebuje towarzystwa krawata;
  • kent, uniwersalny i ponadczasowy – pasuje głównie do krawatów (klasycznych i dzierganych);
  • pół-włoski, wpisuje się w oficjalny dress code, lubi obecność krawata, ale szczególnie pięknie prezentuje się w duecie z muchą;
  • łamany, idealny kompan smokingu – idzie w parze wyłącznie z muchą.
  • Mankiety.

Mogą być zapinane na guziki lub na spinki, przy czym ten drugi rodzaj jest charakterystyczny dla bardzo oficjalnych stylizacji np. na ślub. Mankiety powinny mieć odpowiednią długość.

  • Materiał.

Najlepsze koszule wykonane są z naturalnych surowców np. bawełny lub jedwabiu. Bawełniana koszula ma bardzo uniwersalny i ponadczasowy charakter. Wpisuje się zarówno w casualowy, jak i formalny dress code. Bawełna jest delikatna dla skóry, odpowiednio wytrzymała i odporna. Zapewnia komfort noszenia i efektywnie wentyluje powietrze, zapobiegając nadmiernej potliwości skóry – nawet podczas wzmożonej aktywności fizycznej.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5634-Koszula-meska-PLM-1X-513-N.html

Jak dopasować rozmiar koszuli?

Wybierając koszulę, należy kierować się dwoma parametrami:

  • wzrostem mierzonym w centymetrach;
  • obwodem kołnierzyka (analogicznie podanym w centymetrach).

Producenci podają na ogół dwa wymiary, które ułatwiają precyzyjny dobór odpowiedniego modelu. Niektórzy dla uproszenia stosują rozmiarówkę europejską – XS, S, M, L, XL, która uważana jest za najmniej precyzyjną i dokładną. Materiał koszuli powinien idealnie układać się na ramionach i w talii. Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest długość koszuli – modele casualowe są na ogół znacznie krótsze, dzięki czemu nie trzeba wkładać ich w spodnie. Modele biznesowe i formalne są znacznie dłuższe, co wymusza konieczność obowiązkowego wpuszczenia ich wewnątrz spodni. Rękaw koszuli nie może być zbyt krótki ani za długi – jego optymalną długość wyznacza nadgarstek.

Koszula z krótkim rękawem w mocnym kolorze

Modele z krótkim rękawem to doskonała opcja na cieplejsze dni. Taka koszula to must-have w sezonie letnim. Warto pamiętać, że modele z krótkim rękawem mają zdecydowanie niższy stopień sformalizowania i nie należy nosić ich na oficjalne okazje – spotkania biznesowe, przyjęcia czy ważne uroczystości. Taki fason z powodzeniem wpisze się w styl casualowy, dedykowany stylizacjom codziennym – na spacer, zakupy, spotkanie z przyjaciółmi.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4606-Koszula-meska-P2M-1X-303-Y.html

Z czym łączyć wyraziste koszule?

Koszulę  w mocnym kolorze należy łączyć z pozostałymi elementami garderoby o prostym kroju, w stonowanych odcieniach. Dzięki takim zestawieniom całość będzie prezentowała się gustownie i stylowo. Do koszuli w wyrazistym kolorze pasuje garnitur w kolorze grafitowym czy granatowym. Równie istotny jest dobór dodatków – krawata czy muchy. Akcesoria w kolorze kontrastującym do barwy ubrania, mogą wprowadzać niepotrzebny chaos.

Model w czarnym kolorze

Ubranie w czarnym kolorze, pomimo iż ma bardzo charakterystyczny i wyraźny kolor, z powodzeniem może być utożsamiane z eleganckim stylem. Czarna koszula dopełni wieczorowy look, odpowiedni na randkę – w towarzystwie krawata w równie mocnym odcieniu, klasycznej marynarki i pasujących do niej spodni.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5910-Koszula-meska-PLM-1X-565-C.html

Najczęstsze błędy w stylizacjach z kolorową koszulą w roli głównej

Intensywne kolory wymagają rozsądnego i starannego podejścia – nieumiejętne potraktowanie tematu może być bowiem bezpośrednią przyczyną stylizacyjnego faux-pas:

  • Za dużo kolorów w jednym outficie.

Wyraziste odcienie lubią być tonowane przez kolory z klasycznej palety barw, które są znacznie bardziej neutralne. Do koszuli w mocnym kolorze, warto dobrać garnitur lub sweter, który będzie stanowił przeciwwagę i równoważył całość stylizacji.

  • Monochromatyczność na cenzurowanym.

Łączenie jednego koloru w stylizacji może wypaść niekorzystnie. Ten sam kolor, różniący się temperaturą czy nasyceniem, z pewnością będzie zwracał uwagę, ale niekoniecznie w dobrym znaczeniu tego słowa.

  • Kolor niepasujący do karnacji.

Nie wszyscy dobrze prezentują się w czerni, podobnie, jak nie każdemu pasuje zieleń. Wybór koloru powinien być podyktowany między innymi kolorem karnacji, a co za tym idzie włosów i oprawy oczu.

  • Nie adekwatnie do okazji.

Nasycone kolory z zasady mają bardziej casualowy charakter. Noszenie ich na bardziej formalne okazje jest dużym błędem. Mocne barwy ożywią look codzienny, który nie musi wpisywać się w ramy oficjalnego dress code.

Koszula na miarę XXI wieku

Nowoczesne fasony powstały z myślą o potrzebach współczesnych mężczyzn. Funkcjonalność i praktyczność idzie w parze z najnowszymi trendami. Koszule są wygodne i stylowe, a szeroki wybór dostępnych modeli – fasonów, kolorów i wzorów, pozwala na znalezienie idealnego ubrania, które podkreśli pewność siebie i sprawdzi się każdej sytuacji. Męska koszula XXI wieku akcentuje specyfikę męskiej sylwetki, jest maksymalnie komfortowa w noszeniu, przykuwa uwagę i wspaniale łączy się z pozostałymi elementami garderoby i dodatkami.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4130-Koszula-meska-P2M-1X-314-D.html