Jeśli zabawa sylwestrowa stanowi już jedynie mgliste wspomnienie, warto pomyśleć o ...

Jeśli zabawa sylwestrowa stanowi już jedynie mgliste wspomnienie, warto pomyśleć o Karnawale i odbywających się w tym okresie imprezach towarzyskich. Niektóre spotkania mają bardzo kameralny charakter, inne zaś to huczne przyjęcia, w eleganckich salach bankietowych czy restauracjach. Podczas Karnawału bardzo często zawierane są związki małżeńskie, organizowane są domówki i bale z motywem przewodnim. W zależności od charakteru wydarzenia i stopnia jego sformalizowania odpowiednia będzie stylizacja oficjalna lub ta w nieco luźniejszym wydaniu. Męski look karnawałowy powinien prezentować się szykownie, modnie i stylowo.

Hej Karnawał!

Czas karnawału trwa od Sylwestra – a dokładnie od święta Trzech Króli do Środy Popielcowej, która rozpoczyna przygotowania do Wielkanocy. Zimowe bale karnawałowe to długa tradycja, która cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród młodych, jak i starszych osób. W okresie karnawału odbywają się uroczyste bale na salach, przyjęcia w restauracjach, domówki, wesela czy studniówki.

Stylizacja na imprezę

W zależności od stopnia sformalizowania imprezy karnawałowej, na którą zaproszenie otrzymaliśmy, należy dopasować outfit do jej charakteru. Inna stylizacja sprawdzi się w przypadku domówki u przyjaciół, a inna zaś będzie odpowiednia na przyjęcie odbywające się na sali bankietowej. Podczas oficjalnych imprez obowiązuje stosowny dress code, w który wpisują się stylizacje w klimacie klasycznej elegancji. Na mniej formalne okazje odpowiedni będzie styl smart casual, który akceptuje mniej wizytowe fasony, kolory czy wzory.

Domówka

Podczas domówki, którą sami zorganizowaliśmy lub na którą otrzymaliśmy zaproszenie od rodziny czy przyjaciół, nie obowiązuje w zasadzie żaden dress code. Oczywiście dobrze, aby stylizacja prezentowała się schludnie i modnie – sportowy dres nie jest więc pożądaną opcją. Na domówkę sprawdzi się stylizacja smart casualowa, która będzie jednocześnie wygodna i stylowa. Dobrym wyborem będą bawełniane spodnie typu chino i wzorzysta koszula. Look ograją niebanalne dodatki – skarpety z printem i modny dziergany krawat.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6503-Koszula-meska-RANALDO-PLM-1X-629-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5628-Spodnie-meskie-SILVIO-PLM-WX-203-S.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4678-Krawat-meski-PLM-KX-598-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6515-Skarpetki-w-kropki-DTS-SX-518-I.html

Alternatywą dla duetu koszuli i spodni, jest zestaw bazujący na klasycznych jeansach, jednolitym T-shircie i casualowej marynarce. Taka stylizacja to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5811-T-shirt-BUDI-PLM-TX-025-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6461-Jeansy-meskie-LIUCIO-PLM-WJ-011-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5380-Marynarka-meska-KORO-PLM-3X-236-S.html

ABC stylizacji smart casualowej

Look w stylu smart casual, choć ma mniej formalny charakter niż stylizacja oficjalna, powinien prezentować się spójnie, modnie i stylowo. Ważny jest odpowiedni dobór poszczególnych elementów garderoby i dodatków:

  • Fason.

Krój koszuli, spodni, T-shirta czy marynarki musi być dobrze dopasowany do sylwetki – nawet najmodniejsze ubranie nie będzie prezentowało się korzystnie, jeśli fason uwypukli mankamenty figury.

  • Kolor.

Elementy bazowe stylizacji – koszula, spodnie czy marynarka powinny opierać się na klasycznej palecie barw – mile widziana jest szarość, biel, czerń czy granat. W przypadku doboru dodatków i akcesoriów można kierować się większą dowolnością – pożądane są printy, wzory czy wyraziste kolory, które ożywią look.

  • Spójność.

Stylizacja powinna prezentować się spójnie i harmonijnie – wszystko musi do siebie pasować i wzajemnie uzupełniać się, dzięki czemu obok outfitu nie będzie można przejść obojętnie.

Wesele

Podczas Karnawału przyjęcia weselne cieszą się dużą popularnością – zimowy ślub to świetny pomysł, który na długo zapadnie w pamięci zarówno nowożeńcom, jak i ich gościom. Otrzymując zaproszenie na przyjęcie weselne, należy kierować się oficjalnym dress code. Męska stylizacja powinna opierać się na klasycznym garniturze, w stonowanym kolorze, który dopełnią równie stylowe dodatki – eleganckie obuwie, krawat i poszetka. Nie można również zapomnieć o wizytowej koszuli, która będzie kolorystycznie dopasowana do pozostałych elementów stylizacji.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5996-Koszula-meska-ASANA-PLM-1X-595-B.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5981-Marynarka-garniturowa-JAGO-PLM-3G-217-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5980-Spodnie-meskie-garniturowe-JAGO-PLM-6G-217-G.html

Bardzo ważnym elementem stylizacji na przyjęcie ślubno-weselne są dodatki. Krawat w ciekawym kolorze, pasująca do niego poszetka i żywy kwiat włożony w butonierkę, dodadzą twista stylizacji formalnej.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6273-Krawat-meski-PLM-KX-783-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6212-Poszetka-PLM-HX-387-X.html

Stylizacja na ślub i wesele – zasady

Męski look na przyjęcie łączące część oficjalną odbywającą się w kościele lub urzędzie z częścią nieformalną, czyli biesiadą w restauracji lub na sali bankietowej, powinien wyróżniać się następującymi aspektami:

  • Elegancja.

Stylizacja musi bazować na eleganckich fasonach, klasycznych kolorach i szykownych dodatkach, które dopełniają całość.

  • Dress code.

Podczas oficjalnych okazji obowiązuje dress code, który wskazuje jaki rodzaj ubrań i dodatków jest mile widziany – warto przy tym pamiętać, że goście nie mogą prezentować się bardziej elegancko od głównych bohaterów wydarzenia. Jeśli Pan Młody wkłada garnitur, smoking nie będzie dobrym wyborem.

Bal

Eleganckie bale karnawałowe organizowane na salach bankietowych, w restauracjach czy w modnych klubach to wyjątkowe okazje, o wysokim stopniu sformalizowania. Na taką okoliczność warto postawić na stylizację bazującą na szykownym smokingu, który w randze dress code plasuje się wyżej niż klasyczny garnitur. Smoking zarezerwowany jest na uroczyste okazje, odbywające się wieczorową porą. Stylowy zestaw w kolorze czarnym lub granatowym potrzebuje towarzystwa eleganckiej koszuli z łamanym kołnierzykiem, w białym odcieniu, muchy oraz pasa smokingowego.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-6281-Koszula-meska-PLM-1X-297-E.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5142-Marynarka-smokingowa-CALIVAR-PLM-3S-011-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-5141-Spodnie-meskie-smokingowe-CALIVAR-PLM-6S-011-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4659-Mucha-PLM-MX-165-G.html