Jeansy to ponadczasowy element – nie tylko męskiej garderoby, o który jeśli się zadba we właściwy sposób, będzie służył przez lata. Spodnie z denimu to baza casualowego stylu, dedykowanego na co dzień. W aktualne trendy wpisują się również koszule jeansowe, które ze spodniami tworzą modny look, obok którego nie można przejść obojętnie. O jeansy – spodnie, koszule, a także wszystkie inne modele wykonane z denimu (kurtki, kamizelki, marynarki), należy dbać w określony sposób, który sprawi, że ubranie przez bardzo długi czas zachowa świeżość i nienaganny wygląd. Jak dbać o jeansy? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Spodnie

Trudno wyobrazić sobie garderobę (zarówno męską, jak i damską) bez przynajmniej jednej pary spodni z denimu. Jeansy to ponadczasowy fason, który doskonale wygląda w zestawie z innymi modelami – koszulami, swetrami, marynarkami, T-shirtami czy bluzami. Spodnie jeansowe są uniwersalne i wiecznie modne. Sprawiają, że look – bez względu na okoliczności łączy wygodę noszenia z niebanalnym stylem, który jest świeży i nowoczesny. Bez wątpliwie można stwierdzić, że jeansy to współczesny must-have.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7604-Spodnie-meskie-jeans-P20WF-WJ-004-C.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8044-Spodnie-meskie-jeansowe-P21WF-WJ-009-S.html

Koszula

Obecnie na topie są koszule jeansowe, które można nosić w różnych kombinacjach – z marynarką i chinosami, ze swetrem i spodniami z denimu, a także jako element stylizacji wielowarstwowej – z T-shirtem, założonym pod spód koszuli. Jeansowa góra stylizacji to praktyczna i modna alternatywa dla tradycyjnych koszul czy koszulek polo.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7962-Koszula-jeansowa-P21WF-1X-128-L.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-7963-Koszula-jeansowa-P21WF-1X-128-G.html

Kurtka, kamizelka, marynarka

Dopełnieniem garderoby modnego mężczyzny są okrycia wierzchnie. Z jeansu można uszyć praktycznie wszystko – awangardowe kamizelki z kieszeniami, jednorzędowe marynarki z otwartymi klapami, a także stylowe kurtki na sezon przejściowy. Jeans jest wdzięcznym materiałem, wyróżniającym się wytrzymałością i odpornością. Właściwie pielęgnowany, posłuży przez lata. Atutem jeansu jest również to, że można go nosić zarówno wiosną czy latem, jak i podczas chłodniejszych dni.

Pranie

Główną zasadą, o której należy pamiętać, jest to, że podczas pielęgnacji ubrań – prania, suszenia i przechowywania, warto kierować się wskazaniami producenta umieszczonymi na metce. W przypadku jeansów dobrze jest przed włożeniem ubrań do pralki (w której oczywiście można prać wszystkie fasony z denimu – spodnie, koszule, kurtki), posegregować i oddzielić kolory ciemne od jasnych. Jeansową odzież należy prać oddzielnie. W przypadku prania ubrań z denimu obowiązuje zasada – im rzadziej, tym lepiej. Spodnie należy wkładać do pralki, tylko w sytuacji, gdy tkanina jest już bardzo zabrudzona. Do prania zaleca się używać wyłącznie bezpiecznych, delikatnych i sprawdzonych środków piorących przeznaczonych odpowiednio – do ciemnej odzieży (lub jasnej –  jeśli mowa o białych lub jasnoszarych fasonach jeansowych). Ubrania należy prać w odpowiedniej temperaturze – najczęściej nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza.

Suszenie

Jeansów nie wolno suszyć w suszarkach automatycznych, które powodują utratę walorów estetycznych ubrania. Spodnie jeansowe, a także wszystkie inne ubrania z tego materiału, należy suszyć starannie rozwieszone, w przewiewnym, suchym i ciepłym miejscu. Jeansową odzież dobrze jest porządnie rozprostować przed powieszeniem na suszarce, aby uniknąć późniejszych zagnieceń. Co ważne – jeansy nie wymagają prasowania. Odpowiednio rozwieszone, będą wyglądały estetycznie i schludnie, po wysuszeniu (to kolejna już zaleta jeansowej odzieży).

Podstawowe zasady dotyczące pielęgnacji jeansu

  • Odzież jeansową należy prać tylko wtedy, gdy jest mocno zabrudzona i wyraźnie potrzebuje odświeżenia.
  • Przed włożeniem do pralki, dobrze jest oddzielić jasne kolory od ciemnych.
  • Jeans można prać w pralce automatycznej, w temperaturze zalecanej przed producenta (najczęściej nieprzekraczającej 40 stopni Celsjusza).
  • Do prania należy wykorzystywać odpowiednie środki piorące, dedykowane do jasnych lub do ciemnych kolorów.
  • Do prania nie należy używać środków zmiękczających tkaniny.
  • Odzieży jeansowej nie można suszyć w suszarkach automatycznych.
  • Spodnie, marynarki, koszule powinny po praniu zostać niezwłocznie rozwieszone w suchym i przewiewnym miejscu.
  • Jeansów nie trzeba prasować.
  • Odzież jeansową dobrze jest przechowywać razem – spodnie starannie złożone, koszule i marynarki oraz kurtki, rozwieszone na masywnych wieszakach.