Zarówno jedno, jak i drugie określenie – „slim fit” i „regular fit” opisuje fasony ubrań. Warto jednak mieć świadomość, jakie są pomiędzy nimi różnice i jakie modele pasują do poszczególnych typów sylwetek. Dowiedz się, jaki krój ubrań Ci pasuje i zdecyduj, w którym będziesz czuł się najlepiej. Marynarki, koszule, spodnie o fasonie SLIM FIT mają tak samo wiele zalet, jak ich odpowiedniki o kroju REGULAR FIT.

Definicje

Często podczas zakupów spotykamy się z określaniami umieszczonymi na metce – „slim fit”, „regular fit”. Co one tak naprawdę oznaczają i czy ubranie oznaczone jako „slim fit” dedykowane jest wyłącznie szczupłym osobom? Słowo „fit” to inaczej „dopasowanie”. Dopasowane mogą być spodnie, koszulki, koszule, swetry, marynarki, płaszcze, szorty. „Slim” odnosi się do smukłych, przylegających ubrań, a „regular” do tych o kroju regularnym, klasycznym, nieco luźniejszym niż w przypadku modeli „slim”.

SLIM FIT

Ubrania o kroju SLIM FIT zdobyły popularności na początku XXI wieku. Faktem jest natomiast, że mocno taliowane marynarki czy fraki były szyte już ponad 100 lat temu. Warto również wiedzieć, że  odzież o fasonie SLIM FIT wcale nie musi być obcisła – takie modele określane są bardziej jako „SUPER SLIM FIT” czy „SKINNY”.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-9166-Meska-koszula-w-kolorze-bialym-w-granatowy-wzor.html

REGULAR FIT

Odzież o kroju „regular fit” jest nieco luźniejsza. W przypadku spodni oznacza to tyle, że nogawka będzie prosta – bez zaznaczonej łydki. Górne elementy garderoby zaś nie będą miały taliowania i mogą być odrobinę dłuższe. Są to ubrania ponadczasowe i uniwersalne – pasują do różnych typów sylwetek.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-8990-Elegancka-blekitna-koszula-meska.html

Różnice pomiędzy SLIM a REGULAR FIT

Doświadczone oko bez trudu dostrzeże różnice pomiędzy jednym, a drugim fasonem.

  • Taliowanie.

Koszule, marynarki, koszulki SLIM FIT mają zaszewki modelujące sylwetkę.

  • Krój.

Odzież „regular fit” jest luźniejsza, a „slim fit” bliższa ciału.

  • Szerokość nogawek.

Jeden model ma zwężone na dole nogawki, a drugi proste na całej długości.

  • Długość.

Niektóre elementy garderoby np. koszule są dłuższe w kroju REGULAR FIT, niż w przypadku innych fasonów.

Co warto wiedzieć?

  • Fason SLIM FIT powstał w odpowiedzi na pudełkowe modele z lat 90.
  • SLIM FIT podkreśla umięśnione ramiona i tors.
  • Nie prawdą jest, że fason REGULAR FIT pozwala zatuszować mankamenty sylwetki – czasami je wręcz podkreśla.
  • W przypadku krojów – SLIM FIT i REGULAR FIT nie ma podziału na wiek, co oznacza, że zarówno jeden, jak i drugi model mogą nosić osoby starsze i młodsze.

Jak wybrać fason dla siebie?

Wybierając fason ubrań dla siebie, kieruj się własnym stylem i wygodą. Nie zwracaj nadmiernej uwagi na sylwetkę, ponieważ zarówno krój SLIM FIT, jak i REGULAR FIT pasuje do szczupłej, jak i mocnej budowy ciała. Odzież powinna być praktyczna i komfortowa w noszeniu. Stawiaj na modele, które zaakcentują Twoje zalety i subtelnie odwrócą uwagę od ewentualnych niedoskonałości. Niezależnie od tego, czy chodzi o koszulki, spodnie, płaszcze czy swetry w każdym fasonie możesz wyglądać doskonale.

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4626-Marynarka-garniturowa-WARESEK-PPLM9-3G-179-G.html

Zobacz tutaj: https://www.pakolorente.com/product-pol-4625-Spodnie-meskie-garniturowe-WARESEK-PPLM9-6G-179-G.html